ENG

Završeno još jedno izdanje karate turnira Kup oslobođenja Podgorice

06/12/2022

Tradicionalni karate turnir Kup oslobođenja Podgorice održan je proteklog vikenda u SC „Morača“ u organizaciji Karate kluba „Budućnost“, koju je i ove godine podržao Sekretarijat za kulturu i sport Glavnog grada. U godini jubileja 43. turnir po redu okupio je 752 takmičara iz 44 kluba i šest država, a obilježeno je 55 godina postojanja kluba, 20 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona i 15 od prve medalje za nezavisnu Crnu Goru na seniorskom prvenstvu Evrope u Bratislavi. Pored toga, obilježeno je i  deset godina od osvajanja titule Univerzitetskog prvaka svijeta u borbama i srebrne medalje u katama na Univerzitetskom prvenstvu svijeta u Bratislavi.

Karate klub ’’ Budućnost ’’ osvojio je 16 zlatnih, 15 srebrnih i 20 bronzanih medalja. Karatisti Bara pobjednici su tradicionalnog 43. karate turnira Kup oslobođenja Podgorice. Barski klub do šestog uzastopnog trofeja došao je sa 27 zlatnih, 29 srebrnih i 37 bronzanih medalja. Ulcinj je, kao i prošle godine, bio drugi sa 23 zlatne, 13 srebrnih i 20 bronzanih. Pobjedničko postolje kompletirao je kolašinski Gorštak, koji je nastup završio sa 12 zlatnih, četiri srebrne i tri bronzana odličja. Kao četvrtoplasirana završila je sarajevska Akademija Arnela Odžaković (7z, 7 s i 4b), dok je peti bio Beogradski karate savez.

Zahvaljujući ovakvim i sličnim manifestacijama stvaraju se pretpostavke za dalji razvoj karatea, a što je ujedno i prilika za mlade generacije da postignu još uspješnije rezultate i afirmišu se na sportskoj sceni.